Z ręką na pulsie (#54): Calineczka, ehh hahah, Piotr Połoz

Calineczka – Wydatek neutronów podczas pobudzonej wybuchowo kompresji deuter​-​tryt w układzie cylindrycznym z warstwą o dużej inercji
calineczka.jpg

Moje rozumienie tej muzyki nie jest… ścisłe. Czuję ją, czuję w kościach, choć gdybym chciał być złośliwy, to powiedziałbym, że podobne dźwięki słyszałem, gdy system operacyjny postanowił się nieodwołalnie zawiesić, a w owym czasie była odtwarzana jakaś muzyka. Zaliczyłem jednak przesiadkę na nowszy. Teraz raczej ja się zawieszam. Niemniej przy “Wydatku neutronów…” jest to zawieszenie przyjemne.

Posłuchać można tutaj.

ehh hahah – netia genialna rozmowa z klientem
ehh hahah.jpg
Jeśli płyta Calineczki okaże się próbą cierpliwości, której nie sposób przejść pomyślnie, to bliższa sercu – bądź ciału, znów zależnie od ścisłości rozumienia – może okazać się propozycja ehh hahah, której nie sposób skwitować w sposób tożsamy do nazwy projektu. Podczas słuchania można naturalnie oddawać się czemu bądź, poza samą muzyką, ale nieśmiało sugeruję scrollowaniu feedów na wallu fanpage’a tego memicznego – a i godnego zapamiętania – artysty. I coraz częściej myślę, że by tworzyć rzeczy prawdziwie wartościowe, rzeczy wartościowe i prawdziwe, trzeba być i wartościowym człowiekiem. A forma wyrazu to tylko forma, bo można wykorzystywać dane środki mądrze, z szacunkiem. Z szacunkiem do odbiorcy. Trudno takiej postawy nie odwzajemnić.

Posłuchać można tutaj.

Piotr Połoz – Shameful Hatred
piotr połoz

Tańczyłbym.

Przypomniała mi się pierwsza epka projektu Tamten. W techno interesuje mnie puls, najlepiej z trudem wyczuwalny, a tutaj jest on taki… ciepły. Skoro pierwszą notkę zacząłem sformułowaniem o kościach i czuciu, to ostatnią zakończę obawą, jak w kość – zwyczajowo – da mi wiosna. Może uda się ją jakoś dzięki “Shameful Hatred” oswoić.

Albo zatańczyć.

Posłuchać można tutaj.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s